Michal Šefara

Čuvec, lidi. Chtěl bych vám představit Michala Šefaru. Mišan je mladý spisovatel z malého jihomoravského města Břeclav, ale píše světově, to vám teda povim! Vod válečnýho dramatu, přes futuristicko-antický thriller, až po romantické intelektuální retro.

A taky čtu jeho vtipný glosy na fejsbůku. To se občas chechtám, až se za parůžky popadám. Momentálně dokonce pracuje na filmovým scénáři! A má to teda těžký v tom produkčním svěťánu.

Tak ho pojďme šickni podpořit a trochu se s ním seznámit!

Čuvec, Michale, ty seš spisovatel, že? A píšeš, že? Co jsi všechno napsal?

Ahoj, jo jsem, dobrej postřeh, na jelena. Bandu lvů, což je válečné historické drama z první světové války. Pak Krylovu kytaru. Profíky – takovou srandu ze základní školy a nakonec Podsvětí – mysteriózní detektivku z pražské podzemky.

To je teda fíha kopcán knížek. A řekni, píšeš radějc rukou nebo na nějakým strojánu?

Píšu vším, čím se dá psát, tedy zatím umím jen rukou. Počítač je asi nejlepší na psaní, můžu ho tahat a psát delší věci. Ale do hospody je spíš lepší zápisník.

Z tej knížky "Podsvětí" mi ajik Míša čet!

A takto vypadá, abyste si v ní třebas taky mohli počíst. Já sem si  k ní teda raději dal aji "jelení mateřský mlíko" , bych se toliko nebál.

Jasný! A píšeš si i to, co slyšíš nebo vidíš? Když si tu třebas povídáme, tak o mně pak něco taky napíšeš?

Do kratších útvarů dávám jen to, co slyším a vidím. Někdy je nejlepší to, co lidi řeknou jen tak, mezi řečí. To by nevymyslel ani Hemingway. Napíšu, ale zavolal bych spíš do National Geographic. Já přírodovědecký biografie nedělám.

Okáčko, ale dybys potřeboval nějakýho božího super hrdinu. Sem tu! A Můžeš říct, na jakým projektu makáš momentálně?

Projekty mám tajný, soráč. Možná se zadaří film, ale to je běh na dlouhou trať, však to znáš…

Znám Míšo, znám... Já běhám vod rána až do rána. Hlavně za laňkama, že jo. Paloučky, ty jejich zrcátka... Káámo! Ale myslíš, že v tom mezičase můžu taky napsat nějakou čupr knížku, nebo je to mocánky těžký?

Napsat knihu může dneska kdokoliv, otázka spíš zní, jak bude dobrá a jestli ji někdo vydá a kde. Pro někoho je lehký napsat knihu, pro někoho je to utrpení. Když ale máš nápad a chceš psát, piš. Ono to pak přijde samo. Nebo taky ne.

Máš nějaký rituály před psaním? Jako třeba já, když si leštím kopejtka ranní rosénkou? Helec, ale pít nemůžu, já se totiž nikdy nevopiju, takže tam inspiraci nenajdu.

Rituály nemám. Jen nemůžu psát v absolutním tichu. Někdo musí mít klid, ale já musím mít puštěnou televizi nebo aspoň rádio. Ticho je pro mě moc depresivní. A samozřejmě pij…, ty se nikdy neopiješ? Tak jasně, když chlemtáš vodu z potoka…

Máš snad něco proti našemu lesnímu evijánu? Heleď, a myslíš, že když napíšeš do knížky něco divnýho, že seš sám divnej?

Mnohem divnější bys byl, kdybys to tam nenapsal, Lumíre...

Máš mě rád?

Ale jo, mám.

Pisánovat jako Mišan sice neumim, ale aspoň se mu to nandal ve fotbálku, hehe!

Tož díky Michale za potlachánek, už se těšim na ten Tvůj filmán!

Se může zdát, že je skoupej na slován, ale přečtite si nějakou z jeho knížek a uvidíte, jak mu to se slůvkama ide! Anebo si zanděte do dívadla, páč on ajik hraje!!! Třebas v epes rádes božánový inscenáci Na viděnou, sbohem. Už ji viděl celej les a ajik medvěd uronil slzu!

© 2018 by Kocmi. Proudly created with Wix.com

ESI CHCEŠ NOVINKY SE ZAPIŠ!

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now