Na cestách

Rád cestuju. Jakože fakt moc rád cestuju. Jako - kopejtka zabořený v písku anebo když klapaj na historický dlažbě anebo když moje nozdřičky dýchaj čerstvý vzdoušek. Takže jezdím na vejlety a nechám se u toho fotit, páč sem prostě boží jelen. A tutok máte par mini-cesto komiksů! Se můžete inspirovat kam třeba vyrazit ;-)

BRIGHTON

Tož sme si zaleťánovali do JúKej(Pozn. United Kingdom). Poprvý sem byl ajik v letadle, ale cucal sem bonbonám, aby mi nezalehlo za parůžkama. Dyž sme přistáli tak krapet pršánovalo, pak eště... a pak eště víc, ale nakonec se to jakože vyslunilo, takže sme se šeci tři - jakože JÁ a pak taky ONA&ON vypleskli na pláž.

Bydleli jsme v Brajtónu! (Pozn. Brighton), de je moře, mrtě rackánů, dva pýry (Pozn. Piery) - jeden pro gamblery a druhej jako shořenej. Ale my sme si to u nik bájo užili, páč sme si udělali piknikán, že jo.

Dělali sme ajik výleťány! Nejdřív do Landónu (Pozn. Do Londýna). Volal sem Bětce (Pozn. Královně Alžbětě II.), ale nechala se zapírat, mrška, ale doma byla páč měla na baráku vlajku nahoře!

Sem nesmutnil a celý sem to tam procupkal - kolem řekánu, kolem těch baráku starejch, přeběh sem přes ten rozpůlenej most, ocupkal to divadlo co je kopie toho glóbusu od Šejkspíra (Pozn. Divadlo Globe, dramatik William Shakespeare). A tak...

A pak jsme si dali ultimátní pohodán - na Sedmi Sestrách (tím nemyslím tu old skůl gamesu!). Moc krásný to tam bylo, sme si to užívali, kamínky sbírali, pak se vyškrábali na kopec a skákali pro rackách.

Za mě peckoň dny. Šak ONA o tom zasek napíše na ten svůj blogán, tož sledujte! Zatím tam tedak tlachala o tom, jak v tý Anglii žila. Sou tam tři články: Anglická etapa I.: "Seeervis, pleeease!" - o tom jak to tam bylo s pracou, Anglická etapa II.: "A co Tvůj volný čas, darling?" - o tom jak se tam válijó šunky, dyž nemakáte a Anglická etapa III.: Jedno Prezzo, spousta příběhů" - o tom jak se tam líbilo jejim kámošom. Ale upřímně si myslim, že dyž sem tam nebyl já, tak to muselo stát za děravý kopejtko, páč sem boží, že jo!

RAVENNA - CHIOGGIA

V létě, dyž byly ty svátky, vzali ONA & ON mapu, píchli do ní prstem a řekli: "Ha! Pojedem do Ravenny!". A stálo to fakt za to!

Ravenna je takový italský městys, který je znám mozaikama. Chápej - vezmeš zeď, kamínky, moc kamínků, asi tak milión, lepíš je na tu zeď a děláš si vobrázky! A ty ravennský sou z dob 6. a 7. století!!! A pořád sou krásný... Ale abysme nelozili jen po historii, šli sme ajik na piknik do přístavu, prostě peckááá, dali si piknikán na bývalé komunitní zahradě a zašli ajik do klubu. Prostě totok město žije už pár stoleťánů!

Chioggia tak ta je kousek severnějc a upe mě dostala...Znáte Benátky? Že jo? Tak todle je stejně krásný, akorát menší a bez mrtě turistů a lidí co vám na ulici prodávaj kabelky od Vitóna a tak.

Prostě krásně bylo! Ajik moře a mušličkýýý. Upe BOŽÍ!!!

Heleď, chceš vědět víc? Mrkej na blogán, kterýk má ONA - Svět podle Kocmi!

LUBLAŇ - PIRAN - BLED - MARIBOR

Tendle boží výleťán do Slovinska jsme si dopřáli na začátku října. Byl to tedak road trip, takže si naše prdýlky užili cestování, ale krásně bylo!

Začali sme v Lublani, která je takovou kombinací Vídně a Balkánu. Na hrad sme tam šli, a na mrakodrap sme šli, na Metelkovu, a k řece za nutriema taky!

Další den sme jeli víc na jihán, se zastávkou v úplně neuvěřitelných jeskyňánech Škocjanske jame!!! Až sme dojeli do Pirána u moře...ach jéééé. Teplíčko bylo, vínko též a na noc jsme spali u solných plání.

Pak sme mrkli na skok do Chorvatska, ale ONA & ON si nějak neuvědomili, že tatok země není v Šengénu, takže bylo menší dobrodůžo, dyž se pokusili projet hranice bez zastavení, ehm.

 

A eště spousta toho byla - Bled (víš jak - kostel na ostrůvku na jezeře), Maribor (nejstarší vinná réva na světě)...prostě..víc Slovinska, fotek a zážitků zasejc na blogánu Svět podle Kocmi :-)

SKORONICE - JÍZDA KRÁLŮ